top of page

Jak jsem se dostala k tomu být Make-up Artist

Ahoj všichni kdo čtete tyhle řádky.

V první řadě moc děkuju za to, že jsi tady a koukáš na mou práci to mě moc těší :).


Ale zpět k tomu jak jsem se dostala do školy Make-upu, která je v Praze a jmenuje se Surface.

Tenkrát už je to nějaký pátek :D v roce 2017 jsem brouzdala na internetu a vyskočila na mě reklama. No ale nechala jsem to být. Pak jsem se o tom jednou zmínila před svým kamarádem a ten mi řekl pokud máš tu možnost běž hned a pokud tě to baví jdi do toho protože toho jednou můžeš litovat, že jsi to nezkusila. A za tohle bych mu chtěla neskutečně poděkovat, že se mnou byl při tom začátku a byl mi neskutečnou podporou a nikdy mu to nezapomenu.

Když jsem jela poprvé do školy tak jsem se neskutečně bála co se bude dít a jestli na to vůbec mám :D ano takový já jsem blázen :D.


Když jsem přišla do školy a viděla jsem ty zrcadla a všechen ten make-up a židle a všechno říkala jsem si ty jo to snad není ani pravda, že tu fakt jsem.


1. týden jsme měli základy líčení, péče o pleť, hygiena a takové ty důležité věci bez, kterých by to prostě nešlo.

Pod vedením vizážistky Barbory Nevické jsme první dny si ukazovaly jak připravit pleť na make-up a jak nanašet make-up a co je správné pro jaký typ pleti a podobně. No a pak začala sranda v podobě Denního Líčení :D. Jemný Look na každodenní nošení třeba pro ženu do práce nebo mladší holky do školy. jak podtrhnout a zvýraznit tvar jejího obličeje a zakrýt nedostatky :).

hodím vám sem fotky ze školy z toho jak jsme se vše učily a řeknu vám dneska když to vidím utrhla bych si ruce :D, ale každý jsme nějak začínaly.


moje 1. práce a Denní líčení do práce. S holkami jsme líčení prováděli sami na sobě. A řeknu vám pro mě jako pro člověka s extrémně citlivou pokožkou 2x denně se odlíčit a znovu nalíčit není to nic přijemného, když vás už po 3. dni pálí obličej :D .

Jako další jsme měli kouřovky oblíbené snad u všech vizážistů a já je tolik nemusím popravdě ale všichni tvrdí, že kouřové líčení sluší každému .... no já si tohle myslím o linkách ale tak ne každý si může dovolit tmavší líčení očí.


Po kouřových přišly na řadu rty. A s nimi nás měla na starost další úžasná vizážistka Iva Davies, která sama miluje výrazné líčení rtů, ale zakládá si na totální preciznosti jak u linek tak u rtů a s ní jsme měly Francouzský styl líčení rudé rty a linka ... Linky neskutečně miluju ale řeknu vám to šimrání státečku na rtu je hrozná věc hlavně se vám chce neskutečně smát jak vás to lechtá.

Popravdě na tyhle fotky moc hrdá nejsem, když to dneska vidím říkám si bože, ale v ten moment jsem dělala věci jak nejlépe jsem uměla.

Jako další jsme měli ukončení týdne zkouškou líčení podle předlohy, kterou jsme si vylosovaly. Já jsem si vylosovala modelku Lucku a s ní i líčení rudých rtů a linek s jemnými hnědými stíny.


před ...

Po....

to byl 1. týden školy make-upu .


Jako další týden jsme měli už záživnější program..

mezi první patřil Svatební make-up ...

Měli jsme celkový styling nevěsty líčení, vlasy a i jsme měli k dispozici svatební šaty kvůli focení. :) prvních fotek do portfolia.


Jako další jsme měli photo make-up, u kterého nás měla na starost Míša Ohemová s Janou Darmovzalovou Lhotovou.

První bylo ukázat si jak líčení na fotku vlastně má vypadat , protože líčení na fotku a na každý den má úplně jiná pravidla.


Potom jsme měli černobílou fotografii jak nalíčit na fotku aby byl make-up stejně krásný jako v barevném provedení.


Já jsem si na černobílou fotografii vybrala extravagantní linky.

Kdy mi užasnou modelkou byla Klárka. Řeknu vám, že mít super modelku je opravdu základ, když chcete nějaké líčení a slečna na to nemá obličej tak se můžete třeba zbláznit, ale takové líčení nebude slušet a nebude se líbit ani vám. Já díky Páje jsem si mohla neskutečně hrát s barvami má krásný velký oči takže to šlo úplně samo. :)


Když jsme druhý den měli zase barevný make-up. Tohle mě bavilo z celého kurzu snad nejvíc.

Těmito dvojme fotkami bych vám chtěla ukázat jak důležité je světlo při líčení dva stejné make-upy a přitom na každé fotce vypadá úplně jinak.


Pak následoval další den kdy jsme měli extravagantní make-up.

Já jsem si vylosovala modelku Klárku. Když jsem ji viděla měla jsem jasnou představu o tom co budu dělat a všichni kolem mi to rozmlouvaly ani tak jsem si nedala říct.

Jelikož neskutečně miluju Indiány a jejich vztah s přírodou měla jsem jasno co s Klárkou vyvedu. Ani dneska bych nedělala nic jiného rozhodla bych se úplně stejně.

Jako další jsme měli na programu Linky a obočí .... a já jsem si zase vylosovala Klárku :D to už se všichni smály že to není možný abych si ji vytáhla 3x po sobě :D ....

Barevné linky a jako druhý Look jsme si mohli vytvořit co jsme chtěli.

Já jsem si zvolila PopArt makeup.


Líčení Zralé pleti tohle je opravdu oříšek. Holky na kurz přijely s maminkami nebo s tetami a já jelikož jsem nemohla jet s mamkou psala jsem do školy aby mi modelku sehnali oni.


Když přišla moje modelka říkala jsem si proč já to musím mít tak těžký zrovna já. Ale tohle vás nejvíc naučí. A nakonec jsem za svoji modelku byla neskutečné vděčná. Krásná a okouzlující dáma milá a vtipná. Přišla jsem si jak kdybych líčila svoji Babičku. Jak pani byla zlatá.Závěrečná práce na kurzu byla udělat Denní a Večerní líčení.

Holky které si nezvolily zrovna dobře tak bojovaly celou dobu s tím aby líčení vypadalo dobře. Když máte 60 minut na závěrečnou práci a jste úplný začátečník tak si říkáte sakra sakra stres to nezvládnu ... a Ejhle ono to šlo jak po másle .. Já jsem si zvolila Jemné denní líčení, které jsem pak akorát předělala na večerní líčení ....


Moje závěrečná práce :)


Snad se vám můj první článek líbí :)

a zase příště

xoxo


74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentarer


Příspěvek: Blog2 Post
bottom of page